Hotline
Hemen Ara
  • 0532 139 52 32
  • info@uluspaslanmaz.com
  • Adres
  • Çilek Mah. Cumh. Bulv. No:72
    Akdeniz / Mersin
  • Mesai Saatler
  • Pzt. Cmt. 08:00-18:00

Beyaz Peynir Ünitesi


MMT 01-9 - MODERN MAYALAMA TEKNESİ

Özellikleri:

Tekne gövde; 2mm 304 kalite paslanmaz çelik sacdan imal edilmektedir. İç hacmi 1500 lt’ dir. Ölçüleri; 3000 mm x 1000 mm x 500 mm dir. Tekne’nin mukavemetini artırmak için alt kısmına u şeklinde kıvrılmış takviye sac konulmuştur. Konstrüksiyon boydan boya kaynaklıdır kirlilik v.b. birikmesine engel olacak şekilde dizayn edilmiştir. Ön ve arkada kısa kenarda birer tane olmak üzere 2 adet, yanlarda birer tane olmak üzere toplam 4 adet yan baskı (süzme) sacı bulunmaktadır.

Çalışma Prensibi:

Beyaz peynirin üretildiği teknedir. Beyaz peynir bu teknede mayalanır, teleme kırılır, Cendere bezi ve yanlarında bulunan kasnaklar sayesinde süzdürülür, Baskı tablaları ve Baskı ağırlıkları konularak kalan suyunun atılması sağlanır, üretilen peynir kalıplar halinde kesilir ve salamura suyu verilir.


PIE 01-10 - PLAKALI ISITMA ESANJÖRÜ

Özellikleri:

1000 Lt/h – 20000 Lt/h kapasitelerinde

Çalışma Prensibi:

Plakalı Isı eşanjörlerinde, contalar vasıtasıyla, plakaların üzerinde oluşturulan akış kanallardan geçen akışkanlar, birbirleriyle karışmaksızın akarken, sıcaklık farkından dolayı, arzu edilen ısı transferi gerçekleştirilir. Plakalı Isı Eşanjörlerinin; plaka boyutu ve plaka sayısı, içinden geçen akışkanın debisine, giriş-çıkış sıcaklık değerlerine, fiziksel özelliklerine, basınç düşümlerine ve istenen maksimum mukavemet değerine göre belirlenir. Plakalar üzerindeki simetrik veya asimetrik dizaynlar, akışkanların türbülanslı bir şekilde akmasını sağlayacak yapıdadır ki, buda yüksek ısı transfer katsayılarının elde edilmesine neden olur. Plakalı Isı eşanjörlerinde, plakalar arasında oluşturulan temas noktaları, plaka paketinin istenen mukavemete ulaşmasını sağlar.


SDT 01-11 - SALAMURA DEPO TANKI

Özellikleri:

Süt ve gıda sektörüne uygun Ürün özelliğine uygun olarak gövde AISI 304 ve AISI 316 paslanmaz çelik Isı yalıtımlı seçenekleri (50 mm poliüretan ile izoleli veya izolesiz ) Kapasiteye uygun karıştırıcı ve menhol kapak Dijital termometre, seviye göstergesi, otomatik gaz çıkış ve numune alma vanaları, ayarlanabilir ayaklar üzerine monteli Dalga kıranlı Ürün çıkışı için DN 50 kelebek vanalı CIP yıkama başlıklı

Çalışma Prensibi:

 Karıştırıcılı ve ısıtıcılı tanklar olup, peynir içerisine katılacak olan salamuranın hazırlanmasında kullanılır. Kapasiteler: 1000, 1500, 2000, 3000, 4000, 5000 LT


whatsapp