Hotline
Hemen Ara
  • 0532 139 52 32
  • info@uluspaslanmaz.com
  • Adres
  • Çilek Mah. Cumh. Bulv. No:72
    Akdeniz / Mersin
  • Mesai Saatler
  • Pzt. Cmt. 08:00-18:00

Kaşar Ünitesi


KDM 01-6 - KAŞAR DOĞRAMA MAKİNASI

Özellikleri:

Tamamı 304 kalite saçtan imal edilen 0,75 KW 250 d/dk elektrik motorlu , 3 bıçak tablolu, ayaklı kapaklı, dilim ayarlı makinedir.


KKH 01-4 KAŞAR KURU HAŞLAMA

Özellikleri:

Rolbnt sistemi az buhar kullanılır. Kısa sürede ürünü işler yapışmaz yanmaz. Alt motor mekanik salmastralıdır, aşağı sızdırma yapmaz. Üst motor teflon yataklıdır. Redüktör çabuk bozulmaz. Kapakta özel conta kanalı gözetleme aydınlatma mevcuttur. Kazan 90 derece hareketlidir. Elektrik panosu paslanmazdır. Sudan buhardan etkilenmez. Kazan izolelidir, çalışanı yakmaz enerji kaybı olmaz, ısı göstergesi dijitaldir, hassas sıcaklık ayarı yapılabilir.

Çalışma Prensibi:

Kaşar Kuru Haşlama makinesinde oval bir kazan içerisinde olan teleme kazan etrafında dolaşan buhar sayesinde ısıtılarak yoğrulur. İçerisinde 2 adet helezon ile teleme yoğurulur ve içine verilen buhar ve dış cidarındaki buhar sayesinde hızlı bir şekilde pişirilir.


Elektrik kontrol panoları su geçirmezdir ve 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. Motor ve redüktör muhafazaları, 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. İsteğe bağlı gıdaya uygun teflon da kaplanılabilir. İsteğe bağlı pano üzerinde, dokunmatik PLC ekran da konulabilir. "DELTA" marka PLC hız kontrol cihazları kullanılmaktadır. Hız kontrol cihazları, 1(bir) yıl koşulsuz olarak 2 (iki) yıl garanti kapsamındadır. Herhangi bir acil müdahale için, pano üzerinde bir adet, “ACİL STOP” butonu bulunmaktadır. Ürün besleme haznesinde, emniyet kafesi bulunmaktadır. Makine çalışır durumda iken kafes açıldığı takdirde, makine otomatik olarak duracaktır. Emniyet kafesi kapatıldığında, program kaldığı yerden devam eder. Sistem, beklenmeyen bir durumla karşılaştığında, ekranda alam yazısı gözükecek ve operatöre yön verecek şekilde programlanmıştır. İstenirse, yazılımda gerekli görülen revizyonlar yapılabilmektedir. Ürün besleme kapağı contası ve ürün boşaltma kapak contası, gıdaya uygun malzemeden ve tek parça olarak üretilmiştir.
Bir parti (çalışılacak ürüne göre) yaklaşık maksimum 100kg’ dır. Makinenin içi, dışı ve helezonları kumlamalıdır. Helezonların bağımsız olarak çalıştırılması (ileri-ileri, ileri-geri, geri–ileri, geri-geri) ile etkili bir karıştırma sağlanarak tamamen homojen yapıda ürün elde edilebilmektedir. Makinede çalışılacak buhar basıncı; optimum 3 atu’ dür.. Toplam elektrik gücü 7 KW ‘dir. Ön kapak contası ve helezonların arka bağlantılarından sızdırmazlık tam olarak sağlanmıştır. Helezonların arka bağlantılarında kullanılan özel üretim keçeler, periyodik olarak değiştirilmelidir.


KHYG 01-5- KAŞAR HAŞLAMA / YOĞURMA / GRAMAJLAMA

Özellikleri:

Kapasite: 500 kg – 1.000 kg

Tamamı AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal

Serpantin borusu AISI 316 kalite paslanmaz çelik

Haşlama suyu için özel dizayn paslanmaz çelik pompa

Paslanmaz özel doğrama bıçakları

Elektronik hız kontrollü helezon motorları

Helezonlar ve gramajlama haznesi teflon kaplı

 Buhar ısıtmalı

Dijital sıcaklık göstergeli

250 gr – 2.000 gr gramajlama özelliği


KPT 01-3 – KAŞAR PROSES TANKI

Özellikleri:

Kapasite : 500 LT – 6.000 LT

Tank konstrüksiyonunun tamamı

AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal

Buharla ısıtmalı çift cidarlı gövde

Elektronik hız kontrollü, redüktörlü teleme kırma karıştırıcıları

Pnomatik silindirle kaldırıp - indirme imkanı

Dijital sıcaklık göstergeli Platformlu ve merdivenli

Çift CIP yıkama başlıklı ve üstten çift kapaklı

Çalışma Prensibi: Kaşar proses tankının platformu sayesinde telemenin, tekneye veya tanbura kolayca akışı sağlanır.

Bu akışı daha da kolay- laştırmak için pnomatik bir silindirle desteklenmiştir


TST 01-7 - TELEME SÜZME TAMBURU

Özellikleri:

Teleme, tamburun dış kısmında süzülmektedir. Tamburun dış yüzeyinde ve tambur ile beraber ilerleyen teleme, kendi halinde, hiçbir kuvvete maruz kalmadan süzülürken, kayıplar en aza indirilebilmektedir. Tambur çapı; 625 mm, tambur uzunluğu; 1150 mm boyutlarındadır. Yarık genişliği 500 µ(mikron)’ dur. 1,5Kw redüktör kullanılmaktadır. Hız kontrol cihazı ile tamburun hızı 0 ile 50d/d arasında ayarlanabilmektedir.

Çalışma Prensibi:

Telemeden süzülen peyniraltı suyu, tamburun altındaki teknede toplanmaktadır. Tekne, 500 lt kapasitelidir. Teknenin alt ve üst kısımlarında seviye sensörleri bulunmaktadır. Bu sensörlere göre peyniraltı suyu tahliye pompası otomatik olarak ve ya manuel olarak devamlı çalışmaktadır. Tahliye pompası 30 ton/h kapasitelidir. Motor gücü, 3Kw’dır.


KTA 01-8 - KAŞAR TAŞIMA ARABASI

Özellikleri:

Kaşar dinlendirme arabası 5 raflıdır. Raflar 2 mm paslanmaz saçtan imal edilmiştir. Rafların alt kısmında mukavemeti sağlamak için iki adet u şeklinde takviye saç konulmaktadır. Rafların köşelerinde 38x2mm boru kullanılmaktadır, bu sayede temizliği çok kolay yapılabilmektedir. Kaşar arabasının ölçüleri 69×190 olup raf aralıkları 27cm’ dir. Kaşar arabasının yerden yüksekliği 157cm’ dir ve 150 lik ağır tip paslanmaz tekerlek kullanılmaktadır.

Çalışma Prensibi: Kaşar peyniri üretildikten sonra dinlendirilmesinde ve transferinde kullanılır. Taşıma kulpları sayesinde hijyenik ve kolay kullanımı sağlar.


whatsapp