Hotline
Hemen Ara
  • 0532 139 52 32
  • info@uluspaslanmaz.com
  • Adres
  • Çilek Mah. Cumh. Bulv. No:72
    Akdeniz / Mersin
  • Mesai Saatler
  • Pzt. Cmt. 08:00-18:00

Tereyağ Ünitesi


KA 01-15 - KAYMAK ARABASI

Özellikleri:

Tamamı aisi 304 18/10 crnı paslanmaz çeliktir.2 kat ve her bir katta 4 brulor ve her burulorde 4 adet musluk bulunmaktadır. Toplamda ise 8 adet musluk vardır. Alev boğulması yapmaması için özel form ile kaplanmıştır.

Çalışma Prensibi:

85 Csıcaklıktaki süt soğutmaya bırakılır. Soğutma işleminin tamamlanmasıyla süt üzerinde oluşan sütün yağlı katmanı itina ile alınarak kaymak üretimi gerçekleştirilir. Yağlı kısmı alınan süt diğer ünitelerde kullanılır.


TYM 01-16 - TEREYAĞ YOĞURMA MAKİNASI

Özellikleri:

Tamamı 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir. 24 teneke X 20 kg kapasite tereyağı elde edilebilmektedir. Üst kısmında rediktöre bağlı bir karıştırıcı bulunmaktadır.

Çalışma Prensibi:

Kazan içerisinde 2 adet özel paslanmaz özel yağ ezme kanadı bulunur Makine dönerken bu kanatlarda makine içerisinde dönerek kremaların topaklanma yapmadan ezilmesini ve olğunlaşmasını sağlar Makine çalışırken içerisine su alma imkanı sayesinde krema yıkanır. Çalışma esnasında makineyi durdurmaya gerek kalmaz Hız kontrol sayesinde makinenin yıkama ve yoğurma hızları kontrol edilir. Makine tek devire bağlı kalmaz 380V 50 hz 0-45d/dk redüktörlü karıştırıcı motora sahiptir. Makine kapasitesine göre motor gücü değişiklik gösterir.


TFG 01-17 - TEREYAĞ FORM ve GRAMAJLAMA

Özellikleri:

Gıda ile temas eden yüzeyler komple paslanmaz krom 304 AISI gıda kodeksin uygun malzemeden üretilmiştir. Özel yoğurucu karıştırıcı paslanmaz helezonlar Kolay takılıp sökülebilen geçmeli sistem Çıkış kısmında form verici kalıplar ve bu kalıplar için özel kızak sistemi Manuel taşıma konveyörü Tereyağ için özel kesme sistemi Kesme esnasında motoru durduran özel anahtarlama Yükleme haznesi

Çalışma Prensibi:

Tereyağının Makine haznesinden İstenilen şekilde kalıptan geçirilere bant üzerinde kesici teller vasıtası ile eşit şekilde kesilerek gramajlama işlemi sağlanır. Çıkış kısmındaki kalıp şekli arzu edilen şekilde yapılıp tereyağına o şekilde form verilmesi sağlanabilir. (Kare Yuvarlak)


whatsapp