Hotline
Hemen Ara
  • 0532 139 52 32
  • info@uluspaslanmaz.com
  • Adres
  • Çilek Mah. Cumh. Bulv. No:72
    Akdeniz / Mersin
  • Mesai Saatler
  • Pzt. Cmt. 08:00-18:00

Yoğurt Ünitesi


YÜVM 01-18 - YOĞURT ÜRETİM ve VAKUM MAKİNASI

Özellikleri:

Bütün malzeme AISI 304 paslanmaz krom ve gıdaya uygun materyallerden oluşmaktadır. 500 lt den - 5000 lt ye kadar süt vakum üniteleri Isıtma kuleleri, soğutma kulesi, pompa, elektrik panosu ve platfomlardan oluşmaktadır. Vakumlama sonrası %30-35 lere varan kuru madde oranı Avrupa CE normlarına göre imal edilmektedir.

Çalışma Prensibi:

Süt Tesislerinde sütün içeresindeki suyun buharlaştırılarak kuru madde oranını yükseltilmesi amacıyla kullanılır. Pekmez, reçel tesislerinde çıkarılan posanın içerisindeki suyun buharlaştırılarak kıvam alması amacıyla kullanılır. Makine vakum altında buharlaştırma yapmasından dolayı kanama sıcaklığı düşer, böylece ürün içerisindeki minerallere zarar verilmez, hızlı bir şekilde suyun uçurulması sağlanır ve enerji tüketimi düşüktür.


KKZ 01-19 - KÜLTÜR KAZANI

Özellikleri:

Tamamı AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir. 100-200-300-500-800 lt. Kapasitelerine sahiptir. 3 cidarlı olup buhar ile ısıtma soğutma grubu sayesinde gazla soğutma özelliklidir. İzolasyon yüksek yoğunlukta poliüretan dolgudur. Dijital ısı göstergeli panosu,hız kontrol cihazlı karıştırıcı motoru tank ve soğutma grubunun oluşturduğu ayaklı şasesi ve contalı menhol kapağı mevcuttur.

Çalışma Prensibi:

Yoğurt yapımında kullanılacak sütün belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Öncelikle üretimde kullanılacak süt çok temiz, taze ve kaliteli olmalıdır. Bu nedenle işletmeye gelen çiğ süte gerekli kontroller yapıldıktan sonra, klarifikasyon olarak da bilinen arıtma işlemi uygulanmalıdır. Klarifikasyon işlemi çeşitli seperatörlerle yapılabilir ve sütün içerisindeki yabancı maddeleri, pislikleri vücut hücrelerini, lökositleri ayırmaya yarar.


PK 01-20 - PİŞİRME KAZANI

Özellikleri:

Tamamı AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir. 500-1000-1250-1500 lt kapasitelidir. 3 cıdarlı olup 1. Cıdar 2,5 mm 2.cıdar 2,5 mm 3. İzole cıdarı 1,5 mm olup izalayon yüksek yoğunlukta poliüretan dolgudur. Ürün giriş ve çıkısları DN 40 veya DN 50 olup kelebek vanalıdır. Dijital ısı göstergeli panosu olup cıp yıkama topu mevcuttur. 0.75 kw yılmaz rediktör motorlu olup buhar ısıtmalıdır. Ayarlanabilir ayaklara sahiptir.

Çalışma Prensibi:

Özel rolbont sistemi sayesinde az buhar kullanır ve çabuk pişirme sağlar. Yüksek basınçla test edilip patlama riski yoktur. Ayrıca emniyet ventili kullanılmaktadır. Kazanda çift kapak mekanik ısı ve basınç saati bulunmaktadır. Redüktör kuru tiptir yağ sızdırmaz, sessiz çalışır karıştırıcı kanatlar ürünü iyi bir şekilde karıştıracak şekilde dizayn edilmiştir.


YTA 01-21 - YOĞURT TAŞIMA ARABASI

Özellikleri:

AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzemelerden imal edilmiştir. Rafların yapımında kullanılan profil ölçüleri; 25mm x 25mm 2mm Taşıma arabasında kullanılan profil ölçüleri; 40mm x 20mm 2mm profil. 4 adet raf bulunmaktadır. Raflarda 30mm aralıklarla 6mm paslanmaz çubuk kaynatılarak imal edilmiştir. Çapı 125 mm paslanmaz dört adet kama tekerlek bulunmaktadır.

Çalışma Prensibi:

Özellikle süt yoğurt endüstrilerinde nihai malzeme istifleme ve taşıma aşamalarında kullanılır.


IF 01-22 - ISITMA FANI

Özellikleri:

AISI 304/304L kalite birinci sınıf paslanmaz çelikten imaldir. Buhar cidarlıdır. Üzerindeki kanatçıklar sayesinde yüksek verim elde edilebilmektedir.. Sıcak hava üfleme motoru mevcuttur. Paslanmaz çelik tüm kısımlar TIG yöntemi kullanılarak kaynatılmaktadır..

Çalışma Prensibi:

Sıcak odaları buhar ile ısıtmayı sağlayan fanlardır.


MT 01-23 - MAYALAMA TÜPÜ

Özellikleri:

Komple AISI 304 kalite paslanmaz çelik saçtan basınçlı kaplar sistemine göre dizayn edilmiştir. 30 lt. Hacmınde ve tekerleklidir. Basınç manometresi hortum jakları ve maya tabancası mevcuttur.


4K 01-24 - DÖRTLÜ KOLLEKTÖR

Özellikleri:
Komple AISI 304 kalite paslanmaz çelik saçtan dizayn edilmiştir.


ST 01-25 - SOĞUTMA TANKI

Özellikleri:

38°C-43°C ortam sıcaklığında her bir sağımı 35°C’den 4°C’ye 3 saatin altında soğutma imkanı sağlamaktadır. Her tanka ait özel kalibrasyonlu manuel cetvel mevcuttur (%003-4 hassasiyet oranına sahiptir.) Ürün çıkış DN 50 - DN 80 erkek rekorlu kelebek vanalıdır. İçersinde sıfır likit kalacak şekilde dizayn edilmiştir. Redüktör ve buna bağlı paslanmaz çelik karıştırıcı kanat mevcuttur. Karıştırıcı kanat sütün yapısını bozmayacak şekilde dizayn edilmiştir. (6000 L ve 14000 L’ de 2 adet karıştırıcı mevcuttur). Havalandırma menfezi mevcuttur. Soğutma kompresörleri tank üzerindeki yekpare şaseye akuple edilmiştir. Minimum miktarda gaz şarjı. A 404 gaz soğutmalı. Düşük süt miktarlarında dahi buzlanmadan soğutma imkanı.

Çalışma Prensibi:

Elektronik kontrol sistemi paslanmaz çelik pano içersine akuple edilmiştir ve bütün işlemler elektronik kontrol kartı üzerinden yapılmaktadır.Kontrol kumanda panelinde tankın çalıştırılması, süt sıcaklığı, elektronik süt ölçümü, yıkama sistemi ve menüler buradan kontrol edilmektedir. Elektronik sistem arızası durumunda soğutma işlemi manuel pozisyona alınarak devam edilebilmektedir. Voltaj yükselmesi, voltaj düşüklüğü, faz karışımını önlemek için faz koruma rölesi mevcuttur. Otomatik Yıkama (Opsiyonel) 3 ile 5 periyot arasında yıkama özelliği. Düşük miktarda su tüketimi. Tek tuş ile yıkama programının başlatılabilmesi. Düşük seviyede deterjan tüketimi. Opsiyon olarak deterjan dozajlama pompası. Dijital Seviye Göstergesi. Tank içerisindeki süt miktarı kumanda panelinden izlenebilmektedir.


DEPOLAMA TANKI

Çiğ Krom Süt Depolama Tanklarının Teknik Özellikleri:

- Ürünle temas eden kısımlar AISI 304 / AISI 316 KALİTE Paslanmaz Çelik

- Menhol Kapak Avrupa Menşeili Aseptik

- Ürün giriş Hijyenik Rekor Bağlantılı

- Ürün Çıkış Hijyenik Kelebek Vana

- Döner başlıklı CIP Yıkama Başlığı (hijyenik rekor bağlantılı)

- Sabit yıkama topu (Karıştırıcıda Ölü nokta kalmayacak özel dizayn)

- Ayaklı ve / veya yere oturmalı

– isteğinize veya işletmenize özel dizayn

- Depolanacak sütün özelliğine uygun özel dizayn yandan/ üstten karıştırıcı

- Seviye Ölçümü - Sıcaklık ölçümü (pT 100 veya Analog)

- Gemici Merdiven (İsteğinize bağlı korkuluklu üst platform)

- Havalandırma (İsteğinize bağlı steril havadanlık)

- İzolasyon

- Köpük kırıcı girişi

- Hijyenik dizayn

- Cidardan soğutma / ısıtma ceketli – proses ve işletmenize özel dizayn Depolama Tanklarımızın Bazı Uygulama Alanları;

Çiğ Süt, Pastörize Süt, Aromalı Süt, Meyve Suyu,


whatsapp